NAMALOWALI DWORZEC. WYGRALI NAGRODY

Aktualności, Czwartek, 7 grudnia 2017
NAMALOWALI DWORZEC. WYGRALI NAGRODY

Bon na sprzęt sportowy, rower, deskorolki, piłki, gry edukacyjne oraz dyplomy – takie nagrody otrzymali laureaci konkursu plastycznego „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś” zorganizowanego przez Lubelskie Dworce. Wernisaż wystawy odbył się 6 grudnia. 

Na ogłoszony przez spółkę Lubelskie Dworce jubileuszowy konkurs plastyczny pn. „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś” wpłynęło ponad 200 prac uczniów z Lublina. 40 najlepszych prac od wczoraj można oglądać na wystawie w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej było połączone z wręczeniem dyplomów i nagród wyróżnionym uczniom. Główną nagrodą w konkursie był rower, który trafił do Aleksandry Bucoń, uczennicy klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.

Deskorolki i piłki otrzymali zdobywcy II miejsca: Wojciech Walaszek, uczeń klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie oraz Krzysztof Wasil, uczeń klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie. Gry edukacyjne za zdobycie III miejsca dostali: Dominik Stańczak, uczeń klasy 1c z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, Natalia Kondratiuk, uczennica klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie oraz Alicja Sadowska, uczennica klasy 1c z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Specjalną nagrodę otrzymała klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie. Jest nią bon na sprzęt sportowy o wartości 1000 zł.

Konkurs „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś” został zorganizowany z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia dworca autobusowego w Lublinie i odbywał się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Telewizja Polska Oddział w Lublinie, Radio Lublin, Dziennik Wschodni i Nowy Tydzień w Lublinie.

Wystawę prac uczniów można oglądać do końca lutego 2018 roku w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Serdecznie zapraszamy!

 

Goganet