Lubelskie Dworce

2015-03-31 18:33

Zapraszamy na nową stronę internetową!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową. Dzięki niej można dowiedzieć się nie tylko tego, czym zajmują się Lubelskie Dworce, ale znajdziemy tu mnóstwo przydatnych informacji dla podróżnych. 

Zmieniliśmy naszą stronę internetową, by była bardziej funkcjonalna dla osób, którzy będą z niej korzystać. Na stronie znajdziemy nie tylko informacje o spółce i jej pracownikach, ale również o ważnych wydarzeniach z funkcjonowania Lubelskich Dworców.

Podróżni mogą się dowiedzieć, jakie udogodnienia przygotował dla nich Dworzec Autobusowy. Elektroniczna tablica informacyjna, czy bezpłatny dostęp do internetu to tylko niektóre z nich. Znajdą też informacje dotyczące najbliższego przystanku MPK, najbliższego bankomatu, czy stacji rowerów miejskich.

Na naszej stronie można również sprawdzić aktualny rozkład jazdy. Chcieliśmy w jednym miejscu stworzyć bazę informacji, których szukają podróżni. Mamy nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania.  
2015-02-22 22:10

Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do domu”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Bezpieczna droga do domu”, którego organizatorem jest spółka Lubelskie Dworce. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Babisza, lubelskiego kuratora oświaty.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, którzy wykonają pracę plastyczną dowolną techniką odnoszącą się do tematu konkursu „Bezpieczna droga do domu”. Maksymalny rozmiar pracy to format A-3.

Prace uczestników można przynosić osobiście do siedziby Lubelskich Dworców lub przesłać pocztą na adres: ul. Hutnicza 1, 20-218 Lublin. Koniecznie z dopiskiem „konkurs plastyczny”. Czekamy na nie do 31 marca 2015 roku. 

Najlepsze (wybrane przez jury) zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Przewidziano też atrakcyjne nagrody. Laureaci I i II miejsca otrzymają sprzęt sportowy a zdobywca III miejsca – grę edukacyjną. Natomiast klasa, z której największa liczba prac uczniów zostanie zakwalifikowana na wystawę, otrzyma bon na przejazd na jednodniową wycieczkę (dystans do 200 km od miejsca lokalizacji szkoły). Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 15 kwietnia 2015 roku na stronie www.lubelskiedworce.pl

Załącznik do konkursu plastycznego

Regulamin konkursu plastycznego

 

Patronami medialnymi naszego konkursu są: Telewizja Polska Oddział w Lublinie, Radio Lublin, Dziennik Wschodni i Nowy Tydzień w Lublinie.
2015-02-22 22:08

Lubelskie Dworce rozdają odblaski

„Bezpieczna droga do domu” - pod taką nazwą spółka Lubelskie Dworce zorganizowała akcję skierowaną do dzieci i młodzieży ze szkół województwa lubelskiego. 

W środę (19 listopada) na Dworcu Autobusowym w Lublinie odbyła się uroczysta inauguracja akcji, którą honorowym patronatem objął Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego oraz Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. 

Podczas inauguracji wręczyliśmy blisko 300 opasek odblaskowych uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie oraz pasażerom i mieszkańcom naszego regionu. Krótki wykład na temat bezpieczeństwa na drodze oraz konieczności noszenia opasek odblaskowych wygłosili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 

Prezes zarządu Lubelskich Dworców, Andrzej Celejewski przekazał również 600 opasek odblaskowych prezesom spółek: Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Hrubieszów i PKS Włodawa. Zostaną przekazane dzieciom, które przewoźnicy dowożą do szkół.

Akcja Lubelskich Dworców pn. „Bezpieczna droga do domu” jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkół województwa lubelskiego, ale również do dorosłych. Spółce Lubelskie Dworce bardzo zależy, by droga do domu była bezpieczna nie tylko dla pieszych, ale też dla kierowców i pasażerów. 

Akcja „Bezpieczna droga do domu” to nie tylko rozdawanie odblasków. Pod koniec listopada ogłosimy konkurs plastyczny dla uczniów lubelskich szkół na temat bezpiecznej drogi do domu. Jego finałem będzie wystawa najlepszych prac dzieci w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Na prace dzieci będziemy czekać do 31 marca 2015 roku. 

Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązuje nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Według nowych przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmroku w terenie niezabudowanym, musi mieć element odblaskowy przypięty do odzieży w taki sposób, aby był on widoczny dla wymijających go pojazdów. Jak wiadomo z doniesień medialnych nie wszyscy stosują się do nowych przepisów. Dlatego liczymy, że nasza akcja przypomni o konieczności noszenia odblasków. Również w mieście, mimo że nie ma takiego obowiązku, warto założyć opaskę, by być bardziej widocznym dla kierowców.

Nasza akcja odbywa się pod patronatem medialnym: TVP Oddział w Lublinie, Radia Lublin, Dziennika Wschodniego i Nowego Tygodnia w Lublinie.

 

 
2015-02-11 18:33

Lubelskie mikołajki na dworcu

Kosze pełne cukierków, animacje dla dzieci i występy artystyczne – tak wyglądały „Lubelskie mikołajki” na Dworcu Autobusowym w Lublinie. Zorganizowane zostały przez spółkę Lubelskie Dworce oraz Fabrykę Cukierków „Pszczółka”.

W piątek (5 grudnia) o godz. 11 w budynku Dworca Autobusowego przy al. Tysiąclecia rozpoczęły się „Lubelskie mikołajki”. Impreza była przeznaczona głównie dla dzieci, ale słodki poczęstunek otrzymali również dorośli. 

Przez 2 godziny w budynku dworca nasi Mikołaje rozdawali cukierki, które przekazała Fabryka Cukierków „Pszczółka”. Były też atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych specjalny program animacyjny przygotowały instruktorki z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Były to m.in. warsztaty teatralne oraz gry i zabawy. 

Później dla pasażerów i gości wystąpiła wokalistka Monika Czarny, studentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Artystka śpiewa od lat, ma na swoim koncie 6 utworów autorskich, brała udział w wielu koncertach.

1 ... 10 11