2017-08-04 11:32

Zbieramy archiwalne fotografie dworca

W tym roku obchodzimy 50-lecie powstania Dworca Autobusowego w Lublinie. Z tej okazji chcemy zaprosić mieszkańców miasta oraz regionu do wspólnego świętowania tego jubileuszu i poprosić o udostępnienie nam archiwalnych fotografii z rodzinnych zbiorów, które zostaną zaprezentowane na jubileuszowej wystawie. 

17 grudnia 1967 roku z Dworca Autobusowego w Lublinie odjechał pierwszy autobus. O godzinie 5 ze stanowiska nr 1 pasażerowie udali się do Krasnobrodu przez Zamość. Co chwila z czternastu stanowisk odjeżdżały kolejne autobusy. Tego dnia było ich ponad 400.

By uczcić ten jubileusz, chcemy poprosić mieszkańców miasta i regionu o wypożyczenie nam archiwalnych fotografii z domowych zbiorów przedstawiających budynek dworca i jego okolice. Zostaną one zaprezentowane na jubileuszowej wystawie w hali dworca pod koniec września, a następnie zwrócone właścicielom.

Dworzec jest położony w centrum Lublina, blisko historycznego Starego Miasta. Przez 50 lat stał się ważnym miejscem dla mieszkańców miasta i regionu, zwłaszcza w czasach, gdy komunikacja publiczna była głównym środkiem transportu.

Sam budynek dworca to dzieło architekta Wiesława Żochowskiego i konstruktora Eugeniusza Szurgota i znakomity przykład architektury modernistycznej. Zaprojektowano go jako dwukondygnacyjny pawilon na planie litery L. Znajdująca się pośrodku halę przeszklono i przykryto harmonijkowym dachem żelbetowym. Warto też zwrócić uwagę na mozaikę, która znajduje się w hali dworca. Powstała w 1971 roku z barwnego szkła. Prawdopodobnie przedstawia pejzaż z postacią patrzącą przez lunetę.

Osoby, które mają w swoich zbiorach stare fotografie przedstawiające dworzec lub jego najbliższe okolice i zechciałby je udostępnić, prosimy o kontakt pod numerem: 81 710 29 68 lub mailem: rzecznik@lubelskiedworce.pl.

 
2017-05-19 12:14

Czasowe zmiany na dworcu

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej do lat 21, podczas których niektóre mecze zostaną rozegrane w Lublinie, w dniach 15-23 czerwca na Dworcu Autobusowym zostaną wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych, w okresie od 15 do 23 czerwca 2017 roku, nie będzie możliwości korzystania ze skrytek w przechowalni bagażu. Wprowadzamy również całkowity zakaz przyjmowania przesyłek kurierskich/konduktorskich oraz przyjmowania na przechowanie wszelkich innych przesyłek.

Apelujemy również do podróżnych, by nie zostawiali bez opieki bagażu i innych przedmiotów oraz, by o wszelkich takich przypadkach niezwłocznie informować obsługę dworca.

Za utrudnienia przepraszamy.

2017-04-13 13:04

Wesołych Świąt!

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,

radosnego, wiosennego nastroju

oraz miłych spotkań w rodzinnym gronie!
2017-04-05 11:24

„Biesiada” na lubelskim dworcu

W środę (29 marca) na Dworcu Autobusowym w Lublinie odbył się projekt artystyczny pod nazwą „Biesiada” autorstwa artystki Małgorzaty Kaczmarek.

Jego celem było pokazanie typowej polskiej gościnności. Artystka w przestrzeni dworca rozstawiła stół, który był inspirowany typowym sarmackim stołem. Wraz z podróżnymi wspólnie przygotowywała posiłki oraz częstowała nimi osoby, przebywające na dworcu. Tak by choć na chwilę wszystkich zintegrować.

Wydarzenia zorganizowała Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie REWIRY, komórka Centrum Kultury w Lublinie. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin.  
2017-01-11 11:40

Zaproszenie dla przewoźników

Zakończyliśmy remont Nowego Placu Busowego przy al. Tysiąclecia 8a w Lublinie. Zachęcamy przewoźników do skorzystania z naszych usług i odjazdów z odnowionych stanowisk.

Remont placu zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Nowa równa nawierzchnia zapewnia komfort przewoźnikom oraz pasażerom. Zostały również odnowione stanowiska odjazdowe. Zapewniamy przewoźnikom dużo wolnej przestrzeni oraz możliwość dłuższego, dostosowanego do potrzeb, postoju na stanowiskach odjazdowych.

Atrakcyjna jest również cena, którą możemy zaproponować za korzystanie z Nowego Placu Busowego.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W przypadku zainteresowania naszą propozycją, prosimy o kontakt z Panem Andrzejem Kowalczykiem, p.o. koordynatora ds. rozwoju i zarządzania nieruchomościami w Lubelskich Dworcach S.A. - tel. 81 710 29 60, e-mail: andrzej.kowalczyk@lubelskiedworce.pl

1 2 ... 9