Lubelskie Dworce

2015-03-16 20:44

Radio Lublin (19 listopada 2014)

200 odblaskowych opasek trafiło dzisiaj do uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie w ramach akcji "Bezpieczna droga do domu". To inicjatywa spółki Lubelskie Dworce - donosiło Radio Lublin o naszej akcji.

link
2015-03-16 20:41

Dziennik Wschodni (19 listopada 2014)

Akcję "Bezpieczna droga do domu” zainaugurowała w środę spółka Lubelskie Dworce. Firma zakupiła tysiąc opasek odblaskowych, które trafiły do uczniów lubelskich szkół - napisał Dziennik Wschodni o naszej akcji edukacyjnej.

link
2015-03-16 20:33

Radio Centrum (19 listopada 2014)

„Bezpieczna droga do domu” to akcja w ramach której Lubelskie Dworce rozdają odblaski. W jej ramach zakupiono 1000 opasek odblaskowych, które zostaną rozdane w ciągu najbliższego tygodnia -napisało o naszej akcji Radio Centrum

Link
2015-02-22 22:08

Lubelskie Dworce rozdają odblaski

„Bezpieczna droga do domu” - pod taką nazwą spółka Lubelskie Dworce zorganizowała akcję skierowaną do dzieci i młodzieży ze szkół województwa lubelskiego. 

W środę (19 listopada) na Dworcu Autobusowym w Lublinie odbyła się uroczysta inauguracja akcji, którą honorowym patronatem objął Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego oraz Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. 

Podczas inauguracji wręczyliśmy blisko 300 opasek odblaskowych uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie oraz pasażerom i mieszkańcom naszego regionu. Krótki wykład na temat bezpieczeństwa na drodze oraz konieczności noszenia opasek odblaskowych wygłosili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 

Prezes zarządu Lubelskich Dworców, Andrzej Celejewski przekazał również 600 opasek odblaskowych prezesom spółek: Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Hrubieszów i PKS Włodawa. Zostaną przekazane dzieciom, które przewoźnicy dowożą do szkół.

Akcja Lubelskich Dworców pn. „Bezpieczna droga do domu” jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkół województwa lubelskiego, ale również do dorosłych. Spółce Lubelskie Dworce bardzo zależy, by droga do domu była bezpieczna nie tylko dla pieszych, ale też dla kierowców i pasażerów. 

Akcja „Bezpieczna droga do domu” to nie tylko rozdawanie odblasków. Pod koniec listopada ogłosimy konkurs plastyczny dla uczniów lubelskich szkół na temat bezpiecznej drogi do domu. Jego finałem będzie wystawa najlepszych prac dzieci w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Na prace dzieci będziemy czekać do 31 marca 2015 roku. 

Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązuje nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Według nowych przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmroku w terenie niezabudowanym, musi mieć element odblaskowy przypięty do odzieży w taki sposób, aby był on widoczny dla wymijających go pojazdów. Jak wiadomo z doniesień medialnych nie wszyscy stosują się do nowych przepisów. Dlatego liczymy, że nasza akcja przypomni o konieczności noszenia odblasków. Również w mieście, mimo że nie ma takiego obowiązku, warto założyć opaskę, by być bardziej widocznym dla kierowców.

Nasza akcja odbywa się pod patronatem medialnym: TVP Oddział w Lublinie, Radia Lublin, Dziennika Wschodniego i Nowego Tygodnia w Lublinie.

 

 
2015-02-11 18:33

Lubelskie mikołajki na dworcu

Kosze pełne cukierków, animacje dla dzieci i występy artystyczne – tak wyglądały „Lubelskie mikołajki” na Dworcu Autobusowym w Lublinie. Zorganizowane zostały przez spółkę Lubelskie Dworce oraz Fabrykę Cukierków „Pszczółka”.

W piątek (5 grudnia) o godz. 11 w budynku Dworca Autobusowego przy al. Tysiąclecia rozpoczęły się „Lubelskie mikołajki”. Impreza była przeznaczona głównie dla dzieci, ale słodki poczęstunek otrzymali również dorośli. 

Przez 2 godziny w budynku dworca nasi Mikołaje rozdawali cukierki, które przekazała Fabryka Cukierków „Pszczółka”. Były też atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych specjalny program animacyjny przygotowały instruktorki z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Były to m.in. warsztaty teatralne oraz gry i zabawy. 

Później dla pasażerów i gości wystąpiła wokalistka Monika Czarny, studentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Artystka śpiewa od lat, ma na swoim koncie 6 utworów autorskich, brała udział w wielu koncertach.

1 ... 17 18